Možnosti přepravy z Česka na Chorvatský poloostrov Istrie…

Možnosti přepravy z Česka na Chorvatský poloostrov Istrie…

Cesta z České republiky do Chorvatska je v dnešní době hojně využívaná, díky tomu je také velká nabídka dopravních spojů s příznivými cenami.

Autem

Cestu autem, placené úseky a tipy se zastávkami jsme vám popsali v jiném článku, který naleznete v odkazu ZDE.

Spolujízda

Levné cestování můžou také nabízet portály se spolujízdou. Většinou tam bývá i ohodnocení řidiče, které si můžete dopředu projít. Cena trasy Praha – Pula závisí na domluvě. Orientační cena se pohybuje okolo 500 až 900 Kč za jednu cestu. Může se stát i to, že řidič si chce jen povídat, aby mu dlouhá cesta rychleji utekla a vy pak pojedete zadarmo. 

Autobusem

Dálkové autobusy jsou levným výběrem. Nejčastěji se cestuje přes noc, tak je cesta o něco
příjemnější. Dovolenkové dálkové autobusy nabízí velký výběr nástupních (např. Tábor, Benešov,
Jihlava apod.), ale i výstupních míst (např. Umag, Vrsar, Rabac). Pro představu zpáteční jízdenka vás vyjde na cca 2.200 Kč. Hodně oblíbený a úsporný Flixbus má také svoji linku z Prahy do Puly, ovšem s přestupem buďto ve Vídni, Bratislavě nebo Záhřebu. Ale i tak cesta zabere 16 nebo 18 hodin. Jejich ceny začínají na 1.800 Kč za zpáteční jízdenku.

Vlakem

Samozřejmě pro někoho může být lepší cesta vlakem, kde je víc prostoru a člověk se může protáhnout. Levný spoj na Istrii nabízí Regiojet a to z Prahy do Rijeky, kterému jsme se podrobně věnovali ZDE, kde stačí přestoupit například na autobus do Umagu či Puly. Tyto spoje bývají vyprodané pár týdnů dopředu. Cena zpátečního spoje vlak/autobus z Praha/Brno do Umag/Pula s jedním přestupem začíná na cca 1.800 Kč. Je možné si také připlatit například za lůžkové kupé, které začíná na cca 2.400 Kč za osobu. Cesta trvá okolo 17 hodin, jezdí se přes noc a vlaky jsou vysoce komfortní i s možností zakoupení občerstvení.

Letadlem

Nejrychlejší cesta je však možná pouze letadlem. Z Prahy létá zatím jen jeden přímý let a to do Záhřebu. Cena za zpáteční letenku do Splitu, Zadaru, Puly a Rijeky se pohybuje od 2.500 Kč. Koupi letenky zvažte nejlépe dva měsíce předem, v tu dobu bývají nejvýhodnější. Půjčení auta na letišti Pokud se nechcete trmácet autobusem, můžete využít zapůjčení auta přímo na letišti a být
tak mobilní po celou dobu dovolené. Rezervaci můžete provést předem na internetu. Ceny začínají na 1.000 Kč za jeden den.