Vlakem do Chorvatské Rijeky a následné spoje na Istrii

Vlakem do Chorvatské Rijeky a následné spoje na Istrii

Přemýšlíte letos vyměnit auto za vlak? Jízda vlakem bývá mnohdy pohodlnější než ta autem či autobusem. Máte více prostoru, nemusíte se o nic starat, k večeru nastoupíte do vlaku a ráno budete na místě. Nehrozí vám kolony a nohy si můžete protáhnout, kdy se vám bude chtít. Dopravci si pro vás navíc připravili špičkové služby, díky kterým vám cesta lépe uteče. Zatímco dříve se jezdilo přímým vlakem od Českých drah, letos se do Rijeky dostanete vlakem RegioJet. Rezervaci si můžete zajistit ZDE.

Od 11. 7. do 31. 8. jezdí vlaky denně. Kolik zaplatíte?

Jízdenka „Standard 2. třída“ od 590 do 790Kč

 Od 30. 6. do 10. 7. a od 1. 9. do 25.9. odjíždějí spoje RegioJet každé úterý, pátek a neděli. V ceně je místenka v kupé pro 6 osob nebo ve voze Astra, kde se sedí v otevřeném prostoru. Obojí je velmi komfortní. Můžete se při jízdě dívat na filmy či poslouchat rádio, v sedačkách či na stole budete mít zabudovaný monitor. Je možné rezervovat dětské kupé, pokud vámi pojede dítě do šesti let. Káva a voda ceně, navíc si lze objednat drobné občerstvení. Servis je poskytován stejně jako letadle, budou kolem vás procházet stewardi vozíkem. Nemusíte tedy nikam chodit.

Jízdenka „Lůžko“ od 890 do 1190Kč

Místenka kupé pro 3 až 4 osoby. Budou vám poskytnuty lůžkoviny a v ceně máte i snídani, za další občerstvení už si musíte doplatit. Jelikož se jede přes noc, mohu lůžkové soupravy RegioJet jedině doporučit.

Dopravce dbá i na vaši bezpečnost, a proto bude cestujícím poskytnuta dezinfekce. První polovina července je už hodně vyprodaná, pozdější data jsou volnější, nákupem se tedy nevyplatí otálet, protože se vlaky rychle plní. Zpáteční spoje odjíždí v pondělí, středu a čtvrtek a cena jízdenek se rovněž pohybuje pod tisíci korunami. Linka byla původně plánovaná až do konce října, avšak na webových stránkách firmy je zatím lze koupit pouze do pátka 25. září. Odjezd je 17:20 pražského hlavního nádraží. Do Rijeky přijedete před devátou ráno. Cesta tak vychází na nějakých 15,5 hodin.

Navazující spoje

RegioJet pro vás zařídil také navazující autobusové spoje, které vás dopraví do dalších přímořských letovisek. Pokud je ale plánujete využít, musíte si zakoupit autobusovou jízdenku společně jízdenkou na vlak. Bohužel není možné si ji k vlaku přikoupit později, a dokonce ani samostatně. Jsou určeny pouze jako návazná linka pro vlaky. Za navazující autobus zaplatíte mezi 200 až 300Kč. Cílové destinace jsou:

– Pula
– Umag
– Novi Vinodolski
– Vodice
– Gradac
– Split

Pokud tedy hodláte pokračovat v cestě z Rijeky do některých z uvedených letovisek, při kupování jízdenky na webu RegioJet zadejte do vyhledávání cílovou destinaci. Místo Praha – Rijeka zadejte rovnou Praha – Pula. Systém vám vygeneruje jízdenku, která bude zahrnovat jak vlak, tak autobus.

Autobusy odjíždí přímo od vlakového nádraží a budete mít téměř jednu hodinu na přestup. Jsou klimatizované a komfortní, obsluha v nich ale nefunguje.

Doprava místními linkami

Pokud chcete Rijece strávit pár dní, nebo nechcete s koupí vlakových jízdenek vyčkávat, ale nevíte jistě, do jakého letoviska se vydat, je možné využít také přepravu chorvatskými dopravci. Kupte tedy lístek od RegioJet do Rijeky a kam dál se můžete rozhodnout klidně až na místě. Necelý kilometr od vlakové stanice najdete autobusové nádraží. Adresa je Trg Žabica 1, 510 00 Rijeka. Autobusy do destinací odjíždí několikrát za den. Jízdenka do Umagu stojí 200-300kč, do Puly 300-400Kč a Novi Vinodolski okolo 200Kč. Vzdálenější destinace vyjdou kolem 700 až 1000Kč. Jízdenku můžete koupit na nádraží, nebo na internetu. Dopravce se jmenuje Arriva (arriva.com).

Nezapomeňte vyplnit elektronický formulář

Tento formulář po vás totiž mohou na hranicích požadovat. Před
cestou je nutné mít zařízené ubytování. Potvrzení o rezervaci mějte u sebe.

2 komentáře

Dobrý den. Plánujeme příští rok cestu na kolech po Chorvatsku Slovinsku a Itálii. Budeme cestovat na kole takže nebudeme mít zarezervované ubytování. Znamená to že nás do Chorvatska bez něj nepustí? Děkuji za odpověď. S pozdravem Kolarczyk Kamil

Dobrý den, těžko říct jaká pravidla budou platit pro příští sezónu, ale nemám zatím pocit, že by Chorvaté chtěli jakýmkoliv způsobem komplikovat cestování do země, takže tak předběžně si myslím, že s tím problém nebude.. A kdyby náhodou byl, tak se nám ozvětě na email, takové potvrzení není problém vystavit. 😉 A samozřejmě budeme rádi, když si cestu naplánujete s přespáním u nás. 🙂 Kola je možné si vzít na pokoj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *