Vlakem do Chorvatské Rijeky a následné spoje na Istrii

Vlakem do Chorvatské Rijeky a následné spoje na Istrii

Aktulizace 1.6.2021
Aktuální situace ohledně Covid-19 na konci článku

Přemýšlíte letos vyměnit auto za vlak? Jízda vlakem bývá mnohdy pohodlnější než ta autem či autobusem. Máte více prostoru, nemusíte se o nic starat, k večeru nastoupíte do vlaku a ráno budete na místě. Nehrozí vám kolony a nohy si můžete protáhnout, kdy se vám bude chtít. Dopravci si pro vás navíc připravili špičkové služby, díky kterým vám cesta lépe uteče. Zatímco dříve se jezdilo přímým vlakem od Českých drah, letos se do Rijeky dostanete vlakem RegioJet. Rezervaci si můžete zajistit ZDE.

Od 1.7. do 31.8.2021 jezdí vlaky denně. Kolik zaplatíte?

Jízdenka „Standard 2. třída“ od 590 Kč

Od 28.5. do 30.6.2021 a od 1.9. do 26.9.2021 odjíždějí spoje RegioJet každé úterý, pátek a neděli (zpět pondělí, středa a sobota). Cena jízdenky v tomto období začína na 490 Kč. V ceně je místenka v kupé pro 6 osob nebo ve voze Astra, kde se sedí v otevřeném prostoru. Obojí je velmi komfortní. Můžete se při jízdě dívat na filmy či poslouchat rádio, v sedačkách či na stole budete mít zabudovaný monitor. Je možné rezervovat dětské kupé, pokud vámi pojede dítě do šesti let. Káva a voda v ceně, navíc si lze objednat drobné občerstvení. Servis je poskytován stejně jako v letadle, budou kolem vás procházet stewardi s vozíkem. Nemusíte tedy nikam chodit.

Jízdenka „Lůžko“ od 790 Kč

Místenka kupé pro 3 až 4 osoby. Budou vám poskytnuty lůžkoviny a v ceně máte i snídani, za další občerstvení už si musíte doplatit. Jelikož se jede přes noc, můžeme lůžkové soupravy RegioJet jedině doporučit.

Dopravce dbá i na vaši bezpečnost, a proto bude cestujícím poskytnuta dezinfekce. Ojízdenky je docela velký zájem, tak s nákupem se nemusí vyplatit příliš otálet, protože se vlaky rychle plní. Zpáteční spoje odjíždí v pondělí, středu a čtvrtek a cena jízdenek se rovněž pohybují ve stejném cenovém rozpočtu. Linka byla původně plánovaná až do konce října, avšak na webových stránkách firmy je zatím lze koupit pouze do pátka 25. září. Odjezd je 16:46 z pražského hlavního nádraží. Do Rijeky přijedete v 10:13. Cesta tak vychází na nějakých 17,5 hodin.

Navazující spoje

RegioJet pro vás zařídil také navazující autobusové spoje, které vás dopraví do dalších přímořských letovisek. Pokud je ale plánujete využít, musíte si zakoupit autobusovou jízdenku společně jízdenkou na vlak. Bohužel není možné si ji k vlaku přikoupit později, a dokonce ani samostatně. Jsou určeny pouze jako návazná linka pro vlaky. Za navazující autobus zaplatíte mezi 200 až 300Kč. Cílové destinace jsou:

– Pula
– Medulin
– Rabac
– Opatija
– Rovinj
– Vrsaj
– Poreč

Pokud tedy hodláte pokračovat v cestě z Rijeky do některých z uvedených letovisek, při kupování jízdenky na webu RegioJet zadejte do vyhledávání cílovou destinaci. Místo Praha – Rijeka zadejte rovnou Praha – Pula. Systém vám vygeneruje jízdenku, která bude zahrnovat jak vlak, tak autobus.

Autobusy odjíždí přímo od vlakového nádraží a budete mít téměř jednu hodinu na přestup. Jsou klimatizované a komfortní, obsluha v nich ale nefunguje.

Doprava místními linkami

Pokud chcete Rijece strávit pár dní, nebo nechcete s koupí vlakových jízdenek vyčkávat, ale nevíte jistě, do jakého letoviska se vydat, je možné využít také přepravu chorvatskými dopravci. Kupte tedy lístek od RegioJet do Rijeky a kam dál se můžete rozhodnout klidně až na místě. Necelý kilometr od vlakové stanice najdete autobusové nádraží. Adresa je Trg Žabica 1, 510 00 Rijeka. Autobusy do destinací odjíždí několikrát za den. Jízdenka do Umagu stojí 200-300kč, do Puly 300-400Kč a Novi Vinodolski okolo 200Kč. Vzdálenější destinace vyjdou kolem 700 až 1000Kč. Jízdenku můžete koupit na nádraží, nebo na internetu. Dopravce se jmenuje Arriva (arriva.com).

Nezapomeňte vyplnit elektronický formulář

Tento formulář po vás totiž mohou na hranicích požadovat. RegioJet Vám ho však pošle k vyplnění do emailové schránky tři dny před odjezdem.

Aktuální situace ohledně Covid-19

1. PODMÍNKY VSTUPU

 • Na web jsme do FAQ (často kladené dotazy) viz. regiojet.cz/chorvatsko/informace umístili konkrétní informace pro každou cestu zvlášť. Naleznete tam jak nutnost negativních testů, tak i dokumenty, které je potřeba na palubě vlaku s sebou mít.
 • Klientům budou 10, 7 a 3 dny před odjezdem posílány sms a e-maily o tom, že si mohou udělat předobjednávku cateringu, aby si nastudovali informace k cestě, a aby nám vyplnili dotazník, který bude nutný pro hraniční policii.

2. TESTY

 • Zprovoznili jsme novou doplňkovou službu – zakoupení 1 ks antigenního testu pro zpáteční cestu z Chorvatska do ČR
 • Platí pouze pro klienty, kteří si v ČR platí zdravotní pojištění.
 • Klient si ke své zpáteční jízdence může za 60 Kč zaplatit tuto doplňkovou službu.
 • Lze koupit max. 24 hod před odjezdem z ČR, klient test obdrží od vlakové posádky při cestě do Chorvatska.
 • S testem obdrží i letáček s podrobnými informacemi o provedení testu.
 • Testování probíhá online přes video, kdy jste online propojení s českým zdravotnickým dozorem, poté tento zdravotník pošle kl. na e-mail potvrzení o výsledku testu.
 • Test není možné z hygienických důvodů provést ve vlaku, je nutné udělat před nástupem do vlaku na cestě z Chorvatska.
 • Dle aktuálních nařízení musí být test proveden nejdříve 24 hodin před odjezdem z Chorvatska.
 • Více na www.onlinetestovani.cz a na našem webu

3. NOVÉ TESTOVACÍ MÍSTO V PRAZE – VESTIBUL HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ

 • Od pátku 28. 5. jsme poskytli prostor jedné ze svých poboček na pražském hlavním nádraží odběrovému týmu pro testování.
 • Platí pouze pro klienty, kteří si v ČR platí zdravotní pojištění.
 • V provozu po-ne 7-18.
 • Pouze pro klienty s platnou jízdenkou (stačí ukázat v mobilu).
 • Antigenní i PCR testy.
 • Toto testovací místo není určeno jen pro klienty s jízdenkou do/z Chorvatska, ale pro všechny naše klienty s platnou jízdenkou do/z zahraničí.
 • Klientům doporučejeme se předregistrovat zdepoté již na místě nebudou muset nic vyplňovat a pouze proběhne samotný výtěr.
 • Pokud budou chtít vytisknout potvrzení o výsledku testu (k dispozici i v angličtině), musí počítat s čekáním min. 20 minut.
 • Pro cestu do Chorvatska není nutné mít výsledek vytištěn, stačí ukázat v e-mailu.
 • Více informací naleznete zde

2 komentáře

Dobrý den. Plánujeme příští rok cestu na kolech po Chorvatsku Slovinsku a Itálii. Budeme cestovat na kole takže nebudeme mít zarezervované ubytování. Znamená to že nás do Chorvatska bez něj nepustí? Děkuji za odpověď. S pozdravem Kolarczyk Kamil

Dobrý den, těžko říct jaká pravidla budou platit pro příští sezónu, ale nemám zatím pocit, že by Chorvaté chtěli jakýmkoliv způsobem komplikovat cestování do země, takže tak předběžně si myslím, že s tím problém nebude.. A kdyby náhodou byl, tak se nám ozvětě na email, takové potvrzení není problém vystavit. 😉 A samozřejmě budeme rádi, když si cestu naplánujete s přespáním u nás. 🙂 Kola je možné si vzít na pokoj.

Komentáře jsou uzavřeny.